IELTS Hazırlık
ielts-hazirlik-19929.jpg

Özellikle İngilizcenin iletişim dili olarak kullanıldığı akademik platformlar ve iş yerleri için dil yeterliliğini ölçen uluslararası bir sınavdır. Türkiye’de de birçok üniversitenin hazırlık atlama programlarından muafiyet için IELTS sınavı da alınabilir. Ayrıca, birçok kurum IELTS’ten alınan iyi bir puan için yüklü miktarda dil tazminatı da vermektedirler.

Sınav 1’den (hiç bilmeyen) 9’a (uzman dil kullanıcısı) kadar bir değerlendirme skalasındadır.

IELTS Formatları:
Sınav iki farklı formatta sunulmaktadır: Akademik ve Genel IELTS.
Hangi sınava girmeniz gerektiği sonucunuzu nerede kullanmak istediğinize bağlıdır. Örneğin bir lisans programına yerleşmek için Akademik IELTS sınavına girmeniz gerekir.

Akademik ve Genel IELTS Sınavı Nerelerde Farklılık Gösterir?
Temel farklılık okuma metinlerindedir. Genel IELTS’in okuma bölümünü sosyal hayat (reklam, ilan vs) ve işte karşılaşılan (kontrat, iş tanımları) ve genel metinleri oluşturmaktadır. Akademik IELTS’te ise okuma metin içerikleri dergi, jurnal, gazete vs. seçilmiş,  o konunun ehline hitap etmeyen bir formatta düzenlenmiştir. Genel konulardan alınmış olsa da metinler akademik bir nitelikte yazılmışlardır. İyi analiz ve kelime ve gramer gerektirmektedir.

NEDEN ALS?

IELTS, Cambridge Üniversitesi’nin bir sınavıdır. Gerek kelime gerekse gramer konuları açısından adayın iyi bir İngilizce seviyesinde olması gerekir. Biz ALS olarak bu kaliteli eğitimi makul fiyata verecek ender kurumlardanız. Ve unutmayın! İngilizceniz iyi olabilir ama bu strateji eğitimi olmadan, sorulara nasıl yaklaşmanızı bilmeden başarılı olmak zor. Verilen bazı sorularda birkaç beceri bir arada kullanıldığından iyi bir IELTS strateji eğitiminden geçmeden istenilen skoru almak nerdeyse imkânsız.

Öğretmenlerimiz yıllardır IELTS eğitimi veren alanında uzman kişilerdir; verilen ücretsiz materyallerimizde sınavın içeriğiyle bire bir örtüşmektedir. Gelin, hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olalım. Amacınız ne olursa olsun, IELTS kurslarımızdaki programımızla hedefinize ulaşmanız hayal değil.  İstanbul’da IELTS eğitimi için en doğru adres ALS Group’tur.


KURS DETAYLARI:

Yaş: 18-40
Program gereken dil seviyesi: B1/B2 İngilizce yeterlilik seviyesi
Program içeriği: 100 saat
Ortalama Sınıf Mevcudu: 10-12 *Grup seçeneklerinin yanında özel ders seçeneği de sunulmaktadır.