SAT Kursu
sat-kursu-16157.jpg
SAT I vs SAT II
 
SAT I genelde SAT olarak bilinir; SAT II Ders sınavı olarak bilinir. SAT 1 sınavı, İngilizce ve Matematik derslerini; SAT II ise 20 farklı dersin sınavlarını içermektedir. SAT II, prestijli üniversitelere başvurmak isteyenler için oldukça önemli bir sınavdır. Önemli üniversitelere kayıt için genelde, fen bilimlerinden ya da dil sınavlarından birine, Yazma ve Matematik sınavlarına girmeniz gerekebilir.
Format: 1 saat / çoktan seçmeli sorulardır
 
Dersler: İngiliz edebiyatı, Matematik Seviye 1 & 2, Dinlemeyi içeren Korece, Dinlemeyi içeren Çince, Dinlemeyi de içeren Japonca, İtalyanca, Dinleme içeren İspanyolca, Fizik, Kimya, İspanyolca, Dinleme içeren Fransızca, Amerikan Tarihi, Biyoloji, Dünya Tarihi, Almanca, Dinleme içeren Almanca, Modern İbranice ve Latince.
 
SAT II için ne kadar Hazırlanma Süresi gereklidir?
 
Bu soruya cevap, öğrencinin o alandaki bilgi alt yapısına, kavramları ne kadar hızlı anladığına ve sınav için ne kadar yoğun çalıştığına bağlıdır. Eğer bir öğrenci SAT ile yerleşmek istiyorsa, sınava çalışmaya Şubat’ın sonunda başlaması iyi olacaktır. Böylece Mayıs SAT sınavı iyi geçmediği takdirde, sınava Haziran’da tekrar girme şansı verecektir.
 
Dil okulumuz, İstanbul’da makul fiyata Size SAT 2 sınav hazırlık kursu veren ender kurumlardandır.
 
Akademik hedeflerinizin gerçekleşmesi için size yardımcı olalım. Gelin, hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olalım.