YDS Hazırlık
yds-hazirlik-62834.jpg

Yabancı Dil Sınavı ÖSYM’nin düzenlediği 80 soruluk, geçerliliği tüm ülkede olan bir sınavdır. YDS sınavı akademik kadro alımlarında, yüksek ve doktora programların dil yeterliliğinde ve kurumsal dil tazminatlarında kullanılabilen bir sınavdır. Kurumdan kuruma alınması gereken puan değişiklik göstermektedir. Sınav giriş ücreti,  TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlara kıyasla gayet makul olduğundan on binlerce insan YDS’yi tercih etmektedir.
Sınav süresi 180 dakikadır.
Her bir soru 1,25 puan değerindedir ve doğru yanlışı götürmez.

SINAVIN İÇERİĞİ

YDS temelde okuma anlamaya dayalı bir testtir; B1-B2 seviyesinde kelime bilgisi ile beraber, iyi ve ayrıntılı gramer eğitimi programın köşe taşıdır. YDS’de bilişimden tıpa, işletmeden astronomiye kadar değişik disiplinlerden gelen okuma parçaları öğrencilere zorlamaktadır. Sınavın soru dağılımı şöyledir:
·         6 soru kelime
·         10 gramer
·         10 kelime – gramer beraber cloze test
·         10 cümle tamamlama
·         6 çeviri
·         20 paragraf sorusu (5 paragraf 4’er sorudan)
·         5 diyalog doldurma
·         4 cümleye en yakın anlamı veren cümle
·         4 paragrafı tamamlayacak cümle
·         5 anlam bütünlüğünü bozam cümle


NEDEN ALS?

YDS eğitiminde hedefin ne olduğu bilmek çok önemlidir. Temel kelime ve gramer eğitiminin yanında soru tiplerinde analizler ve bol pratik sağlamak sizi başarıya götürür. Bu noktada YDS öğretmenlerimiz şehrin göbeğindeki tek yardımcınız niteliğinde. Kadromuz, soruları analiz etmiş ve yıllardır YDS eğitimi veren alanında uzman kişilerdir; verilen ücretsiz materyallerimizde sınavın içeriğiyle bire bir örtüşmektedir.

Gelin, hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olalım.